Dynamiczny wzrost rynku faktoringowego oraz faktoringu w BPS Faktor S.A.

Jak podał Polski Związek Faktorów w komunikacie z 26 października br. firmy faktoringowe, zrzeszone w Związku, zanotowały w III kwartale 2021 roku dalszy wzrost skali oraz wolumenu sfinansowanych w drodze faktoringu należności swoich Klientów. Nastąpił wzrost liczby Klientów r/r o 34% (do 22,6 tys.), a kwota sfinansowanych wierzytelności wzrosła rok do roku aż o 24,3% (30.09.2021r. osiągnęła 256,8 mld PLN). Ponad 80% Klientów branży to firmy produkcyjne oraz dystrybucyjne ze sprzedażą na odroczone terminy płatności.

Po III kwartałach 2021r. również Spółka BPS Faktor S.A. notuje znaczący wzrost obrotów w porównaniu z latami poprzednimi. Obroty za okres 01.01. - 30.9.2021r., wynoszące 751 881 577,18 PLN, to wzrost o 30,5% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2020 i o aż 111,4% w porównaniu z rokiem 2019. Na koniec września br. Spółka osiągnęła już 98,9% całorocznego obrotu roku 2020 i jest na dobrej drodze do wykonania z nawiązką planu rocznego 2021 i przekroczenia w tym roku kwoty 1 mld PLN obrotu.

 

 

- Uzupełnienie oferty produktowej w sektorze bankowości spółdzielczej o faktoring oraz leasing to jeden z najważniejszych, strategicznych celów działalności naszych Spółek BPS Faktor i BPS Leasing. Dostrzegamy już teraz wyraźny wzrost znaczenia faktoringu w Zrzeszeniu BPS i postrzegamy ten kanał sprzedaży produktu jako priorytetowy i w przyszłości dominujący. Jesteśmy konkurencyjni cenowo, a oferta nasza jest kompleksowa i obejmuje różne rodzaje faktoringu. Wprowadziliśmy również faktoring abonamentowy z uproszczoną procedurą oraz bardzo przejrzystymi warunkami. Oferując równocześnie leasing stwarzamy Klientowi możliwości pełnej obsługi leasingowej i faktoringowej w ramach jednego podmiotu. Tegoroczne obroty i wyniki obu spółek stanowią potwierdzenie, iż przyjęta w Grupie Kapitałowej BPS strategia sprzedaży faktoringu i leasingu przynosi planowane rezultaty – mówi Tomasz Szurmak, Prezes Zarządu BPS Leasing S.A. oraz BPS Faktor S.A.

 

BPS Faktor poszerza swoją współpracę z siecią Banków Spółdzielczych, organizując cykliczne szkolenia i webinaria produktowe oraz wzmacniając rolę Banku Spółdzielczego w propagowaniu i oferowaniu produktu wśród swoich Klientów. Faktoring stanowi naturalne i potrzebne uzupełnienie produktów bankowych i pogłębia oraz utrwala relacje Klienta z danym Bankiem. Zainteresowanych ofertą faktoringu prosimy o kontakt z Panem Łukaszem Boguszem, Dyrektorem Marketingu i Public Relations BPS Faktor SA, nr tel. 697 223 533,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.