Nowość! Faktoring eksportowy nieubezpieczony w ofercie BPS Faktor S.A.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, zgłaszanym przez naszych Klientów, BPS Faktor S.A. wprowadza ofertę faktoringu niepełnego (nieubezpieczonego) dla Klientów, którzy sprzedają swoje wyroby lub usługi odbiorcom zagranicznym z  siedzibą w krajach należących do Unii Europejskiej. Limity faktoringowe wyznaczane są na podstawie dotychczasowych obrotów z międzynarodowymi kontrahentami oraz na podstawie historycznej oceny współpracy Klienta ze zgłoszonymi do faktoringu podmiotami.

„Na wypadek rezygnacji Klienta z ubezpieczenia należności eksportowych, np. z uwagi na uznaną markę kontrahenta lub z powodu wysokich kosztów takiego ubezpieczenia, BPS Faktor jest obecnie w stanie przedstawić Klientowi ofertę faktoringu nieubezpieczonego, z regresem do faktoranta. W swojej ocenie kierujemy się przede wszystkim oceną kontrahentów zagranicznych oraz weryfikacją ich standingów finansowych, dokonaną przez Faktora i Towarzystwo Ubezpieczeniowe, jak również możliwością kompensaty należności eksportowych z innymi wierzytelnościami  w ramach faktoringu krajowego lub faktoringu ubezpieczonego.” – mówi Tomasz Szurmak - Prezes Zarządu.

BPS Faktor S.A. ma możliwość wraz ze współpracującym towarzystwem ubezpieczeniowym sprawdzenia wiarygodności kontrahentów oraz – na wypadek windykacji – zlecenia firmie ubezpieczeniowej windykacji roszczeń, nawet od kontrahentów nieubezpieczonych. Limity faktoringowe eksportowe nieubezpieczone są często powiązane z limitami ubezpieczonymi w ramach faktoringu pełnego i wynoszą one z reguły maksymalnie ok. 30% globalnego limitu faktoringowego, przyznanego danemu Klientowi.

Limity faktoringowe dla obrotów z zagranicznymi kontrahentami są przyznawane i rozliczane w EUR lub USD, dzięki czemu Klienci unikają ryzyk kursowych. W przypadku współpracy z pewnymi i stałymi odbiorcami zagranicznymi Faktoranci BPS Faktor uzyskują dostęp do środków pieniężnych w momencie przedłożenia faktury sprzedaży do wykupu, a tym samym mogą operować na rynku dostaw mając dużo większe możliwości zakupowe. Usługa faktoringu eksportowego nieubezpieczeniowego dedykowana jest przede wszystkim do Klientów z okresem współpracy ze swoimi kontrahentami nie krótszym niż 6 miesięcy oraz jako uzupełnienie krajowego faktoringu należnościowego.

Zainteresowanych ofertą faktoringu eksportowego nie ubezpieczonego prosimy o kontakt z Panem Łukaszem Boguszem, Dyrektorem Marketingu i Public Relations pod nr tel. 697 223 533,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.